Velrybí ocasy, muffiny a jiné (ne)dobroty

5. 11. 2012 11:05:00
Mohlo by se zdát, že budu psát o jídle, nových receptech a doporučeních, kam zajít na dobré jídlo... Mohlo by se zdát, že povzbudím vaše chuťové pohárky, začnete slinit a těšit se, že byste si něco takového během týdne mohli dopřát. Mohlo by se zdát, že to bude příjemné čtení.

Mohlo...

Nebude. V co ale doufám, že bude inspirativní.

O čem to dnes bude?

O průšvizích. O průšvizích, které způsobí kalhoty příliš malé a dekolty příliš velké.

Takže „do toho“.

Definice pojmu VELRYBÍ OCAS:

...je ten kus látky vašeho spodního prádla jménem tanga, které vystavíte světu na odiv v momentě, kdy zaměníte „výšky a pojmy“. Tedy: výšku kalhot a výšku kalhot(ek). Kalhoty jsou proklatě nízko a kalhotky proklatě vysoko. A to nejčastěji v situaci, kdy si sednete, ohnete se, abyste si obula boty, zavázala tkaničky, vyndala dokumenty ze spodního šuplíku... Že se velrybí ocasy objevují hojně bez ohledu na roční období je důsledkem trendu „bokových“ kalhot, volných pásků, krátkých triček a samozřejmě přístupu „co moje oči nevidí, nevidí ani ty vaše".

Názorná ukázka:

Velrybiocas.jpg

(zdroj: lidovky.cz)

Definice pojmu MUFFIN:

...je ta část ženského těla, která „přeteče“ přes okraj malých kalhot nebo kalhot se sníženým pasem. Budiž ale napsáno, že tenhle úkaz (nebo útvar?) se vyskytuje i u velmi štíhlých dívek a žen. Osobně to považuji za obrovskou škodu, protože křivky ženských boků (velkých i malých) mohou být „exkluzivní a stylovou“ částí těla, stačí jen zvolit „chytrou obalovou techniku“. Pravda, stojí to trochu hledání, času a práce. Na peníze to vyjde nastejno, ale zisk je nesrovnatelný!

Názorná ukázka:

muffin.jpg

(zdroj: Módní peklo)

Velmi často se stává (ale není to podmínkou), že „velrybí ocas" a "muffin“ jsou naservírovány současně.

tangaamuffin.jpg

(zdroj: mrs.blogerka.cz)

Definice pojmu JINÉ (NE)DOBROTY:

...tentokrát z kuchyně s výhledem na přííííliš dlouhý nebo přííííliš vybujelý žlábek mezi ňadry. Je způsoben kombinací velkého výstřihu a (nejčastěji )„push-up“ podprsenky. Když vám tedy nezbývá nic jiného než zírat dotyčné na ňadra a obávat se - nebo těšit - na moment, kdy už „vyhupnou“ ven – je prostě něco špatně. Rozumějme – ne na vaší straně. Velký dekolt je pro „ženu, která má styl“ povolen pouze v případě velké plesové róby a i zde je třeba volit velmi citlivě, aby se z „velkého stylu“ nestalo „laciné zboží“ v duchu známé rýmovačky "dobrý den, ...y ven".

Názorná ukázka:

Ochotskaprsa.jpg

(zdroj: super.cz Michaela Ochotská)

Tak a co teď s tím?

Než na závěr dám těch několik jednoduchých rad, které se stejně už zcela jasně nabízejí, zmíním něco velmi podstatného. Co sice všichni víme, ale hůře aplikujeme.

Oblečení a osobní styl je formou komunikace. Je to informace. Je to skvělá nebo „odbytá“ prezentace našich hodnot, názorů, schopností, ambicí, cílů... Je to MEM. A ať chceme - nebo ne, ať se proti tomu bouříme - nebo ne...faktem zůstává, že tuhle informaci naše okolí vnímá, přijímá, vyhodnocuje a zkracuje si do „stereotypů“, díky nimž si nás zařadí do škatulek, registrů a v konečné fázi pocitů „sympatie-nesympatie“, „libé-nelibé“, „s šancemi – bez šancí“...

V tomto ohledu absolutně souhlasím se slovy Dagmar Březinové: „To, co vidíme, předchází tomu, co teprve uslyšíme. Ještě než jsme stačili dát najevo svoji vzdělanost, kultivovanost či znalosti v oboru – je vyděláno. A o tom to je.“

Takže: Nezasloužila by si informace, kterou každý další a další a ....další den sdělujeme svému okolí o něco více naší pozornosti (a péče)?
"Co (koho) ze sebe děláme?"

A teď těch pár rad na závěr:

1. přeměřte se a začněte nosit správnou velikost kalhot (mezi látkou a tělem by měl být prostor na tloušťku dvou prstů - je jedno, čí tloušťku prstů budete testovat)

2. pokud nemáte výšku urostlé basketbalistky a váhu Kate Moss, vzdejte se kalhot se sníženým pasem

3. kalhoty, které vám padají – nenoste (nebudete vypadat štíhleji ani stylověji jen pro to, že jsou „napůlžerdi“ a že by si snad někdo mohl myslet, že jste zhubla)

4. noste správnou velikost podprsenky a dekolt otestujte "srdcovou trojkou" - tj. cit, vtip a šarm (prostě se na sebe zkuste podívat a zeptejte se sama sebe, jestli ta žena v zrcadle má vkus a styl).

Autor: Lea Winterová | pondělí 5.11.2012 11:05 | karma článku: 25.74 | přečteno: 2439x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Osobní

Vlastimil Fürst

Boj proti Bohu v Božím jméně

Zákoníci a velekněží ho chtěli v tu hodinu dostat do rukou, ale báli se lidu; poznali totiž, že to podobenství řekl proti nim. (Lukáš 20,19)

19.10.2018 v 21:31 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 117 | Diskuse

Iva Marková

Celou válku jsme měli strach

Marie Sýkorová (1912-2007) pocházela z rodu kunčického kronikáře. "Dát tatínkovi do ruky tužku a papír, to byl šťastnej."

19.10.2018 v 21:25 | Karma článku: 10.32 | Přečteno: 141 | Diskuse

Jan Jílek

Dobré jídlo, dobré zdraví

Mám několik oblíbených blogerů na iDnes. Jsou to lidé občas vyvolávající u mne veselí. Pochopitelně, beru na vědomí, že demokracie je demokracie, existuje svoboda slova a svoboda vyznání a každý píše o čem chce.

19.10.2018 v 21:14 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 214 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Nenávist, která zabíjí

„Když ho však vinaři spatřili, domlouvali se mezi sebou: ‚To je dědic. Zabijme ho, a dědictví bude naše.‘ A vyvlekli ho ven z vinice a zabili. Co tedy s nimi udělá pán vinice? Přijde, zahubí ty vinaře a vinici dá jiným.“ (L 20,14)

18.10.2018 v 21:31 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 386 | Diskuse

Brigita Tóthová

Šedá myš

Málem jsem na ni šlápla. Šla jsem zasněným krokem polo rozbitou cestou, která vede kolem místa, kde pravidelně potkávám srnku, ledabyle se povalující na trávě.

18.10.2018 v 5:24 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 319 | Diskuse
Počet článků 30 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4285
Mám ráda: kulturu Geiš a Samurajů - ruské autory a Chaima Potoka - Tao a Judaismus - Led Zeppelin, Guns and Roses a gregoriánské chorály - svou motorku a cestování - malování, fotografování a vlastně cokoliv, co mne inspiruje Nemám ráda: levicovou politiku - když se někdo "veze na systému" - ženy se scénářem "chudinky" - davy lidí ...a opravdu nemám ráda feminismus.
Najdete na iDNES.cz